Narty Zakopane

W związku z obecnością pobliskich gór Tatr, w Zakopanem bardzo szybko rozwinął się sport narciarski. Dlatego też dużą grupę wśród turystów stanowią oczywiście narciarze i snowboardziści. Oni w Zakopanem pojeździć mogą w wielu różnych miejscach. Rekordy popularności bije oczywiście Kasprowy Wierch, jednak niewiele ustępujące mu stoki znajdują się na Nosalu, Gubałówce, Polanie Szymoszkowej, czy Harendzie. Ponadto w mieście funkcjonuje wiele dodatkowych, mniejszych wyciągów.

Narty w Zakopanem

Oprócz narciarzy do Zakopanego przybywają także wielbiciele wspinaczek, czy turystyki górskiej. W tym regionie poprowadzonych jest setki kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych, zarówno w dolinach, jak i po szczytach Tatr Wysokich. Niezmiennym symbolem Zakopanego jest także „śpiący” Giewont. Poza górami, w samym mieście przygotowanych jest także wiele atrakcji, które ułatwiają turystom mile spędzić czas.

Największą popularnością cieszy się główna ulica miasta – Krupówki, usiane gęsto straganami, na których oferowane są wszystko. Poza nimi na uwagę w Zakopanem zasługuje także kompleks Gubałówka z koleją linowo – torową, prowadzącą na jej szczyt. Dla zainteresowanych w Zakopanem znajduje się także skocznia narciarska Wielka Krokiew.

Kasprowy Wierch - Narty Zakopane, Wyciągi Narciarskie
Kasprowy Wierch - Narty Zakopane, Wyciągi Narciarskie
Kasprowy Wierch - Narty Zakopane, Wyciągi Narciarskie